Ja hoor, gaan we weer. Eerder deze week vier sterren voor Herman Koch in Parool en NRC, vanochtend doodleuk twee in Volkskrant. Elkaar volstrekt tegensprekende recensies in kwaliteitskranten.
Maar ja, Koch is met zijn laatste romans ook te succesvol (Het diner vertaald in 37 landen, meest succesvolle Nederlandse roman ever in de VS, New York Times bestsellerlist, wereldwijd 1,5 miljoen exx verkocht) om als literator door recensenten nog serieus te worden genomen.
Een waarheid als een koe is te lezen in de laatste zin van de recensie in Het Parool: “‘Geachte heer M.’ is niet alleen spannend, maar ook regelmatig goed voor een schaterlach. Het zal dus wel geen literatuur zijn.”
Nee, het zou wat worden zeg, als boeken er waren om plezier aan te beleven.
PS: Vrij Nederland is het dan weer eens met de Volkskrant. Recensie van Jeroen Vullings voelt wel minder op de man gespeeld. http://www.vn.nl/Artikel-Literatuur/Geachte-heer-M.-en-de-mythe-van-het-schrijverschap.htm.
Ik weet de oplossing. Zelf Geachte meneer M. lezen, veel lachen onderweg en zelf oordelen aan het eind.