Twee jaar geleden, na het fenomenale concert van U2 in de ArenA, maakte Kluun zijn persoonlijke – boeiend, Kluun, boeiend… – Top 10 van Beste Concerten. Die zag er zo uit. Merk op dat hier veel ouwe lullenmuziek bijzit. Springsteen, The Stones, REM, U2 en Paul McCartney gaan al sinds diep in de vorige eeuw mee en Pearl Jam, Black Crowes, Fun Lovin Criminals, Suede, Robbie Williams en Prodigy zijn net zo nineties als de laatste Champions League-successen van Ajax.
Alleen Saybia en Basement Jaxx kunnen met een beetje goeie wil nog tot de bands van dit millenium worden gerekend.
Gisteren is er een concert mijn Live Top 10 binnengeslopen waar ik eindelijk weer eens met goed fatsoen mee voor de dag kan komen als ik word geïnterviewd door Revu of de Lowlands-gids over mijn muzieksmaak. Het zal de trouwe bezoeker van deze site niet zijn ontgaan dat Kluun helemaal leip is van Snow Patrol en Johan, noem het maar de categorie Mooie Liedjes.
Kaiser Chiefs uit Leeds maakt meer pakkende dan mooie liedjes. Meezingers die zo catchy zijn dat mijn driejarige dochter er net zo gek van is als van de CD van de musical van Nijntje.
Tuurlijk, als veertiger die zijn klassiekers kent weet ik ook wel dat de heren wel heeeeel goed naar The Jam, The Kinks en vooral Madness hebben geluisterd, maar ach, welke Engelse Britpopband sinds The Jam, The Kinks en Madness heeft dat niet gedaan? Kniesoor. Lekker is lekker.
Het verschil tussen Kaiser Chiefs en de rest van de hedendaagse jaren-tachtig bands is dat Kaiser Chiefs zich wél de pleuris werken op het podium.
De Kaiser Chiefs sprongen, zongen, schreeuwden Paradiso gisteren vanaf de eerste noot plat met liedjes en een uitstraling die nu al stadionfähig is.
Binnen een jaar of twee speelt Leeds United in de Amsterdam ArenA.

-> Hier nog wat Kaiser Chiefs@Paradiso on You Tube.
-> Op 17-19 aug staan de Kaiser Chiefs op Lowlands. Samen met Arcade Fire, The Killers, Basement Jaxx, The Good the bad and the queen, Saybia én Kluun & Saskia Noort. Tel uit je winst.
* Wrample Martin Bril






